Tutvu STP tootevalikuga

Kvaliteetsed kütuselisandid bensiini- ja diiselmootorile, mis hoiavad mootori aastaringselt töökorras

Kütuselisandid

Kütuselisandid kogu kütusesüsteemi hoolduseks, mis hoiavad auto kütusesüsteem aastaringselt töökorras.

Õlilisandid

Õlilisandi koostises on lisaained, mis parendavad õli viskoossusindeksit ja vähendavad mootori kulumist.

Puhastusvahendid

Sise- ja välisinterjööri lihtsalt kasutatavad puhastus- ja hooldusvahendid, et auto oleks alati puhas, särav ja läikiv.

Jahutussüsteemi hooldusvahendid

Jahutusssüsteemi hooldusvahendid tagavad jahutusüsteemi tõrgeteta töö aastaringselt ning peatavad jahutussüsteemis olevad lekked.

Hooldustooted

Hooldustooted hoiavad töökorras auto roolivõimendi süsteemi, karburaatori ja piduriosad, et auto toimiks tõrgeteta.

STP ajalugu

Üle 60. aasta kvaliteeti ja innovatsiooni autohoolduses

STP on tunnustatud Ameerika Ühendriikide autohooldustoodete ja autokeemia bränd, mis tähistas 2014. aasta oktoobrikuus 60 juubelisünnipäeva. Oma pikkade traditsioonide tõttu ollakse üks usaldusväärsemaid ja innovaatilisemaid autohooldustoodete ja autokeemia tootjaid kogu maailmas.

STP usaldusväärsust, mõjusust ja tõhusust näitlikustab ka asjaolu, et STP tooteid on autoomanikel võimalik soetada peaaegu kõikidest riikidest üle maailma.

timeline_pre_loader
1950ndad

STP (inglise keels Scientifically Treated Petroleum) ajalugu ulatub tagasi 1954. aasta oktoobrikuusse. Kolm ärimeest, kellel oli algkapitaliks vaid 3000 dollarit, töötasid välja esimese STP toote – õlilisand. Õilisand takistas mootoriõli vedelaks muutumist kõrgetel temperatuuridel ja surve all.
1960ndad

Algselt pakendasid ärimehed toodangut öösiti garaažis ning müüsid seda töö- ja puhkusereisidel. Ettevõte kasvas sel ajal tänu suust suhu levivatele soovitustele. Samuti aitas brändi tuntuse kasvule kaasa ka seotus autospordiga. 1960. aastal tuli turule esimene bensiinilisand.

1961. aastal ostis Studebaker Packard Corporatsion STP ära ning brändi tuntus kasvas veelgi seotuse tõttu auto- ja paadivõidusõitudega. Sponsoreeriti ka Indy Car võidusõidumeeskonda, mida esindas Mario Andretti, kes on 1969. aasta Indianapolis 500 võitja.

1960-ndatel aastatel kasvas ettevõte jõudsalt, näiteks 1963. aastal olid tooted müügil enam kui 200 000 tanklas üle Ameerika Ühendriikide.
1970ndad

1970-ndatel aastatel algas STP rahvusvaheline kasvamine. Lisaks Ameerika Ühendriikidele, Kanadale ja Mehhikole oli tooteid võimalik osta peaaegu 100st riigist üle maailma. Alates 1971 aastat on STP olnud tihedalt seotud Ameerika Ühendriikides ülipopulaarse NASCAR autospordi sarjaga. 1972 aastal sai alguse pikaajaline koostöö võidusõidulegendi Richard Pettyga, mis jätkub veel tänaselgi päeval. Richard Pretty võitis kokku seitse NASCARi meistritiitlit ning võitis 200 võistlust.
1980ndad ja 1990ndad

Ka järgnevatel aastakümnetel jätkus STP ülemaailmne kasv ning võib öelda, et alates 90-ndatest aastatest on tooted saadaval peaaegu kõikides maailma riikides.
Alates 2000ndast

Sponsorluse korras ollakse seotud Bloodhound SSC projektiga, mille eesmärgiks on välja töötada auto, mis liiguks 1000 miili tunnis ehk 1609 kilomeetrit tunnis. Lähemalt saab lugeda siit.